Bankowość internetowa

Logowanie

Kalendarz

Środa 27 Października 2021
Sabiny, Iwony, Wincentego

Menu

Pasek nawigacji

Aktualności  / 

Treść strony

 <  1  2  3  [4] 

2019.03.25 12:57

Szanowni Państwo!

W związku ze stałym udoskonalaniem oferty Banku uprzejmie informujemy, że od 1 kwietnia 2019 roku uruchamiamy dla klientów indywidualnych nową platformę bankowości internetowej i mobilnej.

Nowa bankowość elektroniczna Asseco CBP będzie dostępna pod adresem https://cbp.cui.pl

Wszelkie dane logowania pozostają bez zmian.

Asseco Customer Banking Platform  (CBP) to rozwiązanie oferowane przez Bank Spółdzielczy „Wspólna Praca” w Kutnie we współpracy z firmą Asseco Poland S.A. Jest to unikalne rozwiązanie bankowości internetowej i mobilnej stworzone z myślą o współczesnym kliencie banku - jego indywidualnych potrzebach i preferencjach. Platforma bankowości internetowej i mobilnej CBP to innowacyjne, responsywne rozwiązanie  -  interfejs bankowości automatycznie dostosuje się do urządzenia, na jakim zostanie uruchomiony. Tym samym  korzystanie z bankowości elektronicznej będzie równie wygodne na komputerze, smartfonie czy tablecie. Dostępny będzie najnowszy sposób autoryzacji zgodny z zaleceniami dyrektywy PSD2 – mobilna aplikacja do autoryzacji – mToken MAA. Szczegółowe informacje na temat mTokena dostępne są na stronie www.tokenmobilny.pl

Dotychczas funkcjonujące rozwiązanie będzie dostępne dla Państwa równolegle przez okres 3 miesięcy, co umożliwi Państwu bezpieczne zapoznanie się z nową wersją bankowości elektronicznej. 

Jednocześnie przypominamy o zasadach dotyczących bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej. Informacje te znajdą Państwo na Naszej stronie internetowej w zakładce   Bankowość internetowa – logowanie.

2019.02.19 09:31

Komunikat dla Klientów w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE i możliwością realizacji scenariusza „hard brexit”/„no deal”.[1]

W dniu 29 marca 2017 r. Wielka Brytania ogłosiła zamiar wystąpienia z Unii Europejskiej (UE). Może to w istotny sposób wpłynąć na status i sytuację prawną  obywateli, przedsiębiorstw i organów publicznych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Na dzień publikacji niniejszego komunikatu nie jest możliwe jednoznaczne określenie trybu, w jakim Wielka Brytania wystąpi z UE. Najbardziej prawdopodobne wydaje się zaistnienie jednego z dwóch wariantów:

  • wyjście Wielkiej Brytanii z UE na podstawie umowy o wystąpieniu, a następnie negocjacje porozumienia handlowego;
  • tzw. no deal / hard brexit („twardy brexit”, „brexit bezumowny”) – sytuacja, w której negocjacje między UE a Wielką Brytanią nie zakończą się porozumieniem i wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE nie zostanie uregulowane żadną umową. 

Pierwszy wariant opiera się na uzgodnionej w dniu 25 listopada 2018 r. umowie między UE i Wielką Brytanią przewidującej okres przejściowy, podczas którego Wielka Brytania będzie miała dostęp do rynku wewnętrznego UE (tak, jakby była państwem członkowskim), ale nie będzie miała możliwości uczestniczenia w procesach decyzyjnych UE i w pracach instytucji UE. Okres przejściowy miałby trwać od dnia 30 marca 2019 r. do dnia 31 grudnia 2020 r., z możliwością jego przedłużenia o rok lub dwa lata.

Drugi wariant może mieć miejsce w konsekwencji decyzji podjętej przez brytyjski Parlament w dniu 15 stycznia 2019 roku  o odrzuceniu umowy z UE. Jeśli do dnia 29 marca 2019 r. decyzja ta zostanie utrzymana, oznaczać to będzie  wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE bez określenia żadnych szczególnych zasad, czyli sytuację, gdy Wielka Brytania stanie się od dnia 30 marca 2019 r. godz. 00.00 czasu środkowoeuropejskiego „państwem trzecim”, nie będącym Państwem Członkowskim UE, w odniesieniu do którego m.in. przestanie być stosowane całe prawo unijne. 

Bank, kierując się odpowiedzialnością wobec swoich Klientów, podjął stosowne działania w celu analizy wpływu ewentualnego „hard brexit” na działalność Banku oraz sytuację jego  klientów.

Podkreślić jednak należy, że wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE może pociągnąć za sobą pewne trudne do oszacowania na tym etapie zmiany gospodarcze, w tym wzrost zmienności cen instrumentów finansowych czy też zmiany kursów walutowych, co - biorąc pod uwagę relacje między Bankiem a jego Klientami może mieć wpływ na zobowiązania wynikające ze stosunków umownych.

Ponadto wystąpienie Wielkiej Brytanii może też wpłynąć na możliwość stosowania w umowach finansowych i instrumentach finansowych wskaźników referencyjnych publikowanych przez podmioty z Wielkiej Brytanii. Jednak zgodnie z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/1011 z dnia 8 czerwca 2016 r[2], Bank opracował i będzie na bieżąco monitorował plany awaryjne w tym obszarze.

Realizacja scenariusza „hard brexit” może także narazić podmioty mające siedzibę w Wielkiej Brytanii m.in. na utratę możliwość świadczenia usług dla podmiotów z krajów UE, w tym usług płatniczych. Warto też brać pod uwagę, iż Wielka Brytania przestanie także być członkiem Jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA). Jeśli więc nie zostanie podpisane żadne odrębne porozumienie regulujące tę kwestię, to należy się spodziewać, iż polecenia przelewu SEPA i przelewy TARGET nie będą realizowane na rachunki w Wielkiej Brytanii.

Jednocześnie informujemy, że sam brexit – niezależnie od jego formuły – nie będzie miał wpływu na prawa Klienta, w tym możliwość odstąpienia od umowy przez Klienta lub jej zmiany zarówno na zasadach ogólnych określonych w prawie, jak i w  umowie.

Bank na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji związanej z brexitem i jego potencjalne skutki. Odpowiednie zmiany legislacyjne oraz podjęcie  ewentualnych działań zapobiegawczych leży jednak także po stronie właściwych organów państwa.

Ponadto pragniemy przypomnieć, że zgodnie z obowiązującą Ustawą z dn. 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji, środki deponentów – obywateli Wielkiej Brytanii złożone w polskich bankach, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, są objęte gwarancją depozytów do kwoty 100.000 EUR na zasadach określonych w tejże Ustawie.

[1] Przez taką sytuację należy rozumieć wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, w ramach którego ustaną między innymi  kontakty handlowe i polityka migracyjna dotychczas prowadzone w ramach przepisów UE i nastąpi powrót do umów obowiązujących przed przystąpieniem Wielkiej Brytanii do UE.

[2] Rozporządzenie  Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/1011 z dnia 8 czerwca 2016 r. w sprawie indeksów stosowanych jako wskaźniki referencyjne w instrumentach finansowych i umowach finansowych lub do pomiaru wyników funduszy inwestycyjnych

2018.03.30 14:35

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować Państwa o aktualnych promocjach
operatorów Visa i Mastercard.

WYJEDŹ Z VISA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA FIFA 2018

Loteria promocyjna kart Visa, która rozpoczyna się w dniu 29.03 o
godz. 12.00. Polega na rejestrowaniu transakcji wykonywanych kartami
Visa na stronie internetowej (do 9.05 br.), by wziąć udział w
losowaniu cennych nagród. Codziennie wygrać można dwuosobowy wyjazd
na mecz Polska – Senegal w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej
oraz koszulki kibica wraz z kartami przedpłaconymi. Więcej informacji na stronie
www.visa.pl/loteria .

WTORKI TYLKO Z MASTERCARD

Trwająca od 1 grudnia 2017 r. do 30 listopada 2018 r. promocja
umożliwiająca zakup biletów na wtorkowe seanse w kinach sieci
Multikino w specjalnej cenie 10 zł. Wystarczy przy zakupie biletu
zapłacić kartą Mastercard lub Maestro. Więcej informacji na stronie
https://bezcenneniespodzianki.pl/wtorkizmastercard).

2018.03.30 14:23

easter_BS_490x400.jpg

2018.03.08 14:41

Konto_za_z__ot__wk__.png

Odkryj wartość jednej złotówki!

W ramach "Konta za złotówkę" otrzymasz:

- prowadzenie rachunku ROR bez wymogu utrzymywania minimalnego sada i koniecznoiści miesięcznych wpływów

- aplikację mobilną Portfel SGB

- kartę zbliżeniową Mastercard bez opłat za jej wydanie i użytkowanie, a także bez potrzeby dokonania minimalnej  liczby i wartości transakcji.

2017.03.01 15:12

       POŻYCZKA DLA CIEBIE

  Gotówka na spełnienie Twoich marzeń!!

  • Oprocentowanie  od 6,0%
  • Kwota kredytu do 10.000,00 zł
  • Prowizja od 1,5%
  • Maksymalny okres kredytowania wynosi 24 m-ce

Promocja od 01.03.2017r. do 30.09.2017r.

Szczegółowe informacje w naszych placówkach

 

2016.12.13 16:44
Uprzejmie informujemy, że w związku z planowaną przez zakład energetyczny przerwą w dostawach energii elektrycznej w dniu 15.12.2016 roku Bank nie będzie prowadził obsługi klienta we wszystkich placówkach, nieczynny będzie również bankomat. Prosimy o uwzględnienie tego faktu w planowaniu przelewów i operacji gotówkowych. Dla posiadaczy kart płatniczych obsługa bezgotówkowa płatności i wypłaty w obcych bankomatach będą dostępne na standardowych warunkach. Za utrudnienia wynikające z opisanych, niezależnych od Banku okoliczności, przepraszamy.
2016.11.16 12:10

PROGRAM RABATOWY AGRO-SGB

Program rabatowy SGB - to wyjątkowy i unikalny program skupiajacy wybranych Partnerów oferujacych rabaty klientom posiadającym kartę z logo SGB. Program kierowany jest głównie do Klientów z sektora rolniczego, natomiast praktycznie każdy Klient posiadający ważną kartę płatniczą z logo SGB będzie mógł otrzymać rabat.

Aktualna lista placówek udzielających rabatów znajduje się na stronie http://www.agro-sgb.pl .

Mechanizm rabatowy jest bardzo prosty - aby otrzymać rabat wystarczy zgłosić sprzedawcy chęć otrzymania

rabatu, a nastepnie zapłacić za towar lub usługę kartą płatniczą SGB lub okazać kartę sprzedawcy. Lista placówek

udzielajacych rabatów oraz regulamin znajduje sie na stronie http://www.agro-sgb.pl

 

Wybierz sklep, zabierz na zakupy kartę płatniczą SGB i ciesz się wyjątkowymi rabatami!

Dane kontaktowe

Bank Spółdzielczy „Wspólna Praca” w Kutnie ul. Barlickiego 33, 99-300 Kutno
tel. 24 254 25 21 fax 24 254 06 51
Kod SWIFT: GBWCPLPP

Copyright

Copyright © Bank Spółdzielczy „Wspólna Praca” w Kutnie
powered by netster 2.5